


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Hold Current | 1.2 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 5 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 25 A |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| On-State Voltage | 1.4 V |
| On-State Current | 4 A |
Stock: 151
Distributors
pcbx
Unit Price$0.52474
Ext.Price$0.52474
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.52474 | $0.52474 |
| 10 | $0.48115 | $4.81150 |
| 25 | $0.44118 | $11.02950 |
| 50 | $0.40454 | $20.22700 |
| 100 | $0.36219 | $36.21900 |
| 300 | $0.32427 | $97.28100 |
| 500 | $0.29032 | $145.16000 |
| 1000 | $0.27450 | $274.50000 |
| 3000 | $0.25954 | $778.62000 |
| 5000 | $0.24539 | $1226.95000 |
